Terapia Masażem Łona

Odkryj moc psychosomatycznej terapii masażem łona, która oferuje głębokie uwolnienie emocjonalne i fizyczne. Zarezerwuj swoją sesję już dziś i zacznij podróż ku głębszemu zdrowiu i samopoznaniu

Czym jest Masaż Łona

Terapia Masażem Łona to psychosomatyczna praktyka, która skupia się na uwalnianiu z naszego ciała emocji, stresu, napięć, bólu i traum, które często nie należą do nas, a były przekazane nam z poprzednich pokoleń, a które my nieświadomie niesiemy dalej następnym pokoleniom.

Uwalniamy je poprzez dotyk punktów na naszym ciele, w których się zgromadziły, zauważenie ich i rzuceniu na nie światła oraz wprowadzenie na ich miejsce nowego programu. Wsparciem dla tej części procesu są Szlachetne Esencje w formie maści tworzone w Instytucie Świadomości, które działają kompleksowo neutralizując ból, ujawniając pierwotne przyczyny oraz woda wodorowa, którą pijesz w czasie ceremonii.

Przez całe swoje życie zbieramy informacje, emocje i traumy. Nasz umysł przetwarza momenty zagrożenia i nie rozróżnia tego co jest prawdziwe, a co wymyślone, zalewa nas kortyzolem i adrenaliną – hormonami stresu, które przygotowują nas do walki i ucieczki. Niewyładowane resztki tych hormonów pozostają w naszym ciele i osadzają się w naszej miednicy, przeponie, brzuchu, kości ogonowej i kości krzyżowej. Terapia Masażem Łona sięga do punktów, które są często pomijane w konwencjonalnym masażu.

Żyjemy w stresie, ciągle gdzieś biegniemy, utrzymujemy zgarbioną postawę przez co nasze ciała stają się ciasne i spięte. Nasze organy nie mają miejsca w naszym ciele, krew i limfa nie krążą tak jak trzeba, cierpi nasze dno miednicy, które jest naszym środkiem MOCY. Starzejemy się, wiotczejemy, zmagamy się z bólem. W naszym ciele pojawiają się choroby.

O tym jak ważna jest praca z mięśniami dna miednicy przekonałam się ćwicząc gimnastykę słowiańską i ucząc się prawidłowego rozluźniania i napisania ich tylko wtedy kiedy jest to konieczne. Kiedy nasze ciało przestaje być spięte energia może swobodnie przez nie przepływać. Taki efekt możemy osiągnąć nie tylko ćwicząc, ale też dzięki Terapii Masażem Łona, w której masowany jest dół brzucha i nasze łono od przestrzeni pod pępkiem do kości łonowej. Miejsca, które przez większość dnia są uciskane przez obcisłe spodnie i bieliznę.

W dawnych kulturach kobiety nosiły długie spódnice układające się w kształt dzwonu, by wzmocnić swobodny przepływ energii między ich łonem, a Mateczką Ziemią. Dzisiaj wiele kobiet związanych z gimnastyką słowiańską wraca do tego połączenia, a Ty dzięki Masażowi Łona możesz poczuć jak to jest, gdy Twoja miednica jest rozluźniona i swobodnie może przyjąć życiodajny oddech rozprowadzając go na całe ciało.

Jakie korzyści daje terapia masażem łona

stymuluje przepływ krwi do kluczowych narządów wewnętrznych

W czasie masażu rozluźniamy przeponę, która jest połączona z dnem miednicy i uruchamia je w czasie prawidłowego oddechu. Kiedy przepona nie pracuje prawidłowo spycha inne narządy w dół, które próbując znaleźć dla siebie miejsce przesuwają kolejne narządy. Delikatnie masujemy jelita pobudzając ich pracę. W moim przypadku Terapia Masażem Łona rozluźnia zrosty pooperacyjne. Sięgamy też do łona, które często po porodach, cesarskich cięciach czy nadużyciach seksualnych jest spięte i zamrożone. Stymulujemy w nim dotykiem przepływ krwi i kierujemy ku niemu naszą uwagę rozmrażając je.

wspiera naszą ścieżkę w kierunku szczęśliwszego i zdrowszego życia.

Do naszej świadomości docierają informacje i wydarzenia, które do tej pory były ukryte w podświadomości. Zyskujemy możliwość tego, by domknąć procesy, oświetlić nasze cienie i by zacząć świadomie pracować z nimi korzystając z innych metod na przykład z terapii.

reguluje emocje I pozwala na ponowne odczucie połączenia ciało-umysł-duch

Zanurzamy się głęboko w nasze ciało, pozwalamy by emocje, które nam towarzyszyły wyszły na światło dzienne i zostały wreszcie rozświetlone. To czas, w którym możesz powiedzieć na głos o tym co widzisz, co czujesz, co do Ciebie przychodzi bez obawy o to, że zostaniesz oceniona. Trzymam dla Ciebie przestrzeń i wspieram Cię używając rodzimych kadzideł, dźwięku szamańskiego bębna, swojej energii lub wykonując poszczególne ćwiczenia z gimnastyki słowiańskiej i Łaudnicy, by wzmocnić intencję. Wspólnie podążamy za Twoim ciałem, bo to ono jest naszym przewodnikiem i spędzamy w konkretnych punktach tyle czasu ile potrzebujesz.

Z czego składa się Terapia Masażem Łona?

  • Dynamicznego kołysania ciała w tempie 120-160 ( jest to tempo bicia serca płodu w łonie matki ) w czasie, którego zaczynają pulsować i lepiej krążyć płyny w nas ( krew, limfa, płyn mózgowo-rdzeniowy )
  • Dotarcia do punktów spustowych, w których gromadziliśmy traumę, napięcia, smutek, które często nie należą do nas a do poprzednich pokoleń
  • Owinięcia głowy, stóp i miednicy szalami rebozo co daje nam odczucie powrotu do łona matki i zamknięcia kości miednicy
  • Ofiarowania drugiej kobiecie, Bogini swoich nadgarstków, by stanąć przed nią w zaufaniu, w całej swojej prawdzie, stanąć przed nią nago nie mając na sobie żadnych masek, nie uprawiając gierek i oddać jej całą siebie przekazując przez tętniącą pod skórą krew wszystko czego potrzebuje
  • Podtrzymania i połączenia naszych środkowych palców, powiązanych z czakrą serca. Jest to niesamowite połączenie, którego nie da się opisać słowami, bo jak opisać to uczucie, gdy czujesz bicie serca drugiej kobiety w głębi swojego łona?

Co Kobiety mówią o Terapii Masażem Łona

Każda z sesji była inna, każda otwierająca co innego i każda pracująca na wielu różnych poziomach, nie tylko ciała, ale i umysłu i ducha. Emilia w swojej prostocie, uważności i oddaniu dla masowanej kobiety tworzy przestrzeń, w której na wszystko jest miejsce jednocześnie nie przywiązując się do schematu działania a w wielkim słuchaniu potrzeb ciała i całego procesu. Dziękuję, że nasze ścieżki się spotkały i przecięły i razem przeplatają się już od paru lat <3
Julia Marcinowska
instruktorka gimnastyki słowiańskiej
Masaż u Emilii to bardzo wspierające doświadczenie. Za każdym razem dostaję to, czego akurat potrzebuję w swoim procesie. Jakości odżywienia przez matczyne otulenie, uwolnienie programów , które mnie krzywdziły, aktywacja wewnętrznego ognia i piękna a nawet transformacje tematów rodowych: cudna praca z ciałem, polecam
Jagoda Kurek
Szlak Dzikiej Kobiety
Jej terapia masażem Łona to coś więcej niż standardowy zabieg fizyczny - to holistyczne doświadczenie, które integruje ciało, umysł i duszę, otwierając drogę do głębokiej transformacji i równowagi. Emilia wyróżnia się nie tylko umiejętnościami masażu, lecz również wyjątkową empatią i zdolnością do tworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której ciało i umysł mogą doświadczyć głębokiego uzdrowienia.
Ewelina Naturia Pańczyk
psychotraumatolog, Terapeuta VR

Często zadawane pytania

Ceremonia trwa od 2 go 3 godzin. W czasie naszego spotkania podążam za Twoim ciałem i procesem, który się dzieje i daję Ci tyle czasu ile potrzebujesz. Nigdzie się nie spieszymy i niczego nie popędzamy. Najdłuższe ceremonie jakie wykonywałam trwały około 4 godzin.

Tak, możesz. Wiele kobiet czuje dużą ulgę w trakcie delikatnego masażu nie tylko łona, ale też i kości krzyżowej i ogonowej. Zamknięcie łona meksykańskimi chustami rebozo lub pasem rebozo daje niesamowitą ulgę w bólach menstruacyjnych. Chętnie podzielę się też z Tobą wiedzą o tym jak nasz cykl dzieli się na cztery pory roku i jak ćwiczenia z gimnastyki słowiańskiej mogą zniwelować ból w tym ważnym dla nas czasie.

Tak, nie jest to przeszkoda. Ważne byś powiedziała mi przed masażem, że masz ją założoną. Będę mogła wtedy dobrać odpowiednio delikatne ruchy, by nie sprawić Ci bólu. Większość ruchów przyszła do mnie, gdy sama otrzymywałam różne masaże i wiem jaki dyskomfort może powodować za mocny dotyk kiedy w swoim delikatnym łonie masz włożone ciało obce.

Nie, w czasie Terapii Masażem Łona poruszam się między kośćmi miednicy i w dole brzucha od pępka do kości łonowej. Nie wchodzę do wnętrza yoni, a ciało w czasie masażu jest przykryte ręcznikiem byś czuła się komfortowo.

Polecam wykonać 3-4 ceremonie. Zwykle pierwsze ceremonie są trochę krótsze, ponieważ Twoje ciało otwiera się na to doświadczenie. Kobiety, które doświadczyły Terapii Masażem Łona mówią, że trzeci masaż jest zupełnie inny niż pozostałe dwa, ponieważ już wiesz jak wygląda ceremonia, a moje ręce znają Twoje ciało i odczytują płynące z niego odczucia i informacje. Masz też większe zaufanie do mnie i do metod, którymi pracuję.

Terapia Masażem Łona

Warszawa

Instytut Świadomości
zobacz na mapie

WILEŃSKA 13/41
Warszawa Praga (blisko metra Dworzec Wileński)

 

Umów się na masaż

Chcesz przekonać się co może dla Ciebie terapia masażem łona? Zapisz się na masaż już dziś, wystarczy wypełnić formularz:
Scroll to Top